Na czym polega lipoliza iniekcyjna?






Problem zbędnych kilogramów dotyczy coraz większej liczby osób. Nieskuteczne diety i terapie powodują, że wiele osób zniechęca się lub poddaje w walce z nadwagą. Niesłusznie. Wystarczy że
zdecydują się na nieinwazyjny zabieg, znany jako lipoliza iniekcyjna, by już po około dwóch miesiącach zobaczyć efekty tej nowoczesnej terapii.


Na czym polega terapia?


















Podstawowym zadaniem terapii jest rozpuszczenie zalegającej tkanki tłuszczowej, którą niekiedy bardzo trudno zlikwidować w inny sposób. Aby tego dokonać, należy wstrzyknąć w określone miejsca specjalnie przygotowaną mieszankę substancji, które w bezpieczny sposób doprowadzą do rozpuszczenia tkanki tłuszczowej. Można dzięki temu zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej dokładnie w tym miejscu, gdzie jest to najbardziej pożądane, np. w pasie, na udach czy pośladkach.
Wraz z mieszanką podawany jest środek znieczulający, sam zabieg jest więc bezbolesny. Pierwszą reakcją jest zaczerwienienie, związane z wywołanym celowo stanem zapalnym. Ma on sprawić, że rozpadną się zgromadzone w komórkach tłuszczowych trójglicerydy, a krew odprowadza tłuszcze do wątroby.

Długość terapii

Zabiegi lipolizy iniekcyjnej przeprowadza lekarz. Nie wymaga się od pacjenta wcześniejszego przygotowania, a zaraz po zabiegu można się udać do domu. Jedynym objawem negatywnym mogą być zaczerwienienia w miejscu, w którym rozpuszczają się komórki tłuszczowe oraz ślady po nakłuciach. Jedne i drugie znikną w ciągu kilku dni.
W zależności od ilości zgromadzonego tłuszczu pojedyncza terapia wymaga od dwóch do nawet sześciu zabiegów, które wykonuje się w odstępie 3-4 tygodni. Najczęściej jednak wystarczą dwa zabiegi, by osiągnąć właściwy efekt.

Wskazania i przeciwwskazania


















Oprócz opisanych już przypadków zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej w pasie, na udach i pośladkach, zabiegi lipolizy iniekcyjnej można stosować również w innych miejscach. Może to dotyczyć pojawienia się fałdek tłuszczu na plecach czy po wewnętrznej stronie kolan. Często usuwa się też w ten sposób podwójny podbródek.
Jednym z podstawowych przeciwwskazań – podobnie jak w przypadku wielu innych zabiegów – jest ciąża. Problemem może też być cukrzyca i choroby nowotworowe. Przez lipolizą powinni się również powstrzymać pacjenci z chorobami skóry i tarczycy. Ważne również by mieć zdrową wątrobę i nerki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Klinikaestetica Blog , Blogger