Lifting z użyciem nici PDO – sposób na skórę idealnąLifting z użyciem nici PDO – sposób na skórę idealną

Lifting to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii kosmetycznej. Dzięki niciom PDO można go teraz wykonywać w znacznie prostszy i bezpieczniejszy sposób.


Wykorzystanie nici PDO

Nowa metoda wykonywania liftingu nie wiąże się z żadnym epokowym wynalazkiem. Wręcz przeciwnie, nici PDO były już wcześniej z ogromnym powodzeniem stosowane w chirurgii, ze względu na swoje niezwykłe właściwości. PDO to właśnie owe słynne rozpuszczalne nici, które sprawiają, że nie musimy ściągać szwów po niektórych operacjach.
Ich nazwa pochodzi od związku chemicznego z rodziny dioli, który jest wykorzystywany do produkcji nici. To dzięki niemu pod wpływem kontaktu z wodą nici powoli się rozpuszczają.
Zastosowanie nici PDO do liftingu to pomysł naukowców z Korei Południowej. Odkryli oni że można z pomocą tych nici dokonać trwałych zmian naciągających skórę, wystarczy jedynie wybrać odpowiednie miejsca do ich wprowadzenia. Jako że same nici były już znane i uważane są za produkt bezpieczny, otworzyło to nowe możliwości ich wykorzystana w chirurgii estetycznej. Obecnie zabiegi takie wykonywane są zarówno na twarzy, jak i na całym ciele pacjentów.

Przebieg zabiegu

W odróżnieniu od zabiegów chirurgicznych, w których pacjentowi zakłada się szwy, tu mamy do czynienia z nieco innym rozwiązaniem. Nie chodzi o dosłowne naciągnięcie skóry, jak ma to miejsce w przypadku liftingu tradycyjnego, a raczej o stymulowanie jej naturalnego napięcia, poprzez kontakt z substancją zawartą w niciach PDO.

Aby osiągnąć pożądany efekt przeprowadzający zabieg chirurg musi wcześniej zdecydować jakie obszary mają zostać naciągnięte i gdzie wprowadzi nici. Następnie, zgodnie z przygotowaną mapą, pod skórę wprowadzane są nici PDO. Będą się tam powoli rozpuszczać, wspierając produkcję naturalnego kolagenu.

Jedną z najważniejszych informacji dotyczących liftingu za pomocą nici PDO jest fakt, że po samym zabiegu nie pozostają praktycznie żadne ślady. Nie ma również konieczności prowadzenia żadnej rehabilitacji. Nici wchłaniają się całkowicie, także nawet tuż po zabiegu trudno byłoby wskazać gdzie zostały wprowadzone.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Klinikaestetica Blog , Blogger