Wybielanie zębów krok po kroku, czyli wszystko o metodzie White & Smile

Śnieżnobiały, olśniewający uśmiech to marzenie wielu osób. Nic w tym dziwnego, wszak piękne i zadbane zęby są synonimem sukcesu, atrakcyjności i zdrowia. Sprawiają, ze czujemy się atrakcyjniejsi, bardziej pewni siebie, maja także niebagatelne znaczenie w nawiązywaniu relacji z nowymi osobami i tym, jak postrzegają nas inni. 


Wpływ na wygład naszych zębów ma wiele czynników, wśród których najważniejsze to wiek, odpowiednia higiena jamy ustnej, dieta i stosowanie używek oraz niektórych leków.  

Wybielanie White & Smile – jak się przygotować? 

Mimo, ze stosowanie metody White& Smile jest całkowicie nieszkodliwe dla zębów, muszą być spełnione pewne przesłanki gwarantujące pełne bezpieczeństwo podczas kuracji. Najważniejszym warunkiem, bez którego zabieg nie może być przeprowadzony jest wyleczenie wszelkich ubytków i stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej. Dlatego przed podjęciem decyzji o wybielaniu zębów warto pójść na przegląd dentystyczny i wyleczyć ewentualne zmiany chorobowe.
 

Jak wygląda zabieg?

Jeśli stan uzębienia pozwala na przeprowadzenie wybielania, pierwszym krokiem jest ustalenie dotychczasowego odcienia zębów za pomocą specjalnego wzornika. Po pozwala to ocenić stopień rozjaśnienia, jaki udało się uzyskać zarówno podczas pierwszego zabiegu, jak i kolejnych. W zależności od naturalnego koloru kości, struktury zębów i rodzajów przebarwień, możliwe jest wybielenie zębów nawet od 6 do 16 odcieni. Robi wrażenie, nieprawdaż?
Kolejnym krokiem jest 30 sekundowe dokładne czyszczenie powierzchni zębów za pomocą chusteczki oczyszczającej nasączonej aktywatorem żelu do wybielania. Zarówno chusteczka, jak i aktywator mają za zadanie oczyścić zęby z nagromadzonego nalotu i płytki, które mogą spowolnić przenikliwość szkliwa. Ten etap gwarantuje, że efekt wybielania będzie jednolity na całej powierzchni. 

Właściwe wybielanie polega na nałożeniu przez pacjenta specjalnej nakładki nazębnej wypełnionej żelem wybielającym. W połączeniu z aktywatorem nałożonym wcześniej za pomocą chusteczki i lampą emitującą  niebieskie światło LED, żel znajdujący się wewnątrz nakładki zaczyna się utleniać, skutkiem czego wydzielony zostaje nadtlenek wodoru w niewielkim i całkowicie bezpiecznym stężeniu – 0,1 %. Następstwem kontaktu nadtlenku wodoru ze szkliwem jest usunięcie i zneutralizowanie przebarwień znajdujących się zarówno na jego powierzchni, jak i w głębszej warstwie. Naświetlanie lampą trwa około 10-12 minut, po tym czasie zdejmuje się nakładę nazębną, przepłukuje usta, czyści zęby chusteczką i nakłada aktywator. Całość zabiegu obejmuje przeprowadzenie 3 serii, które gwarantują pełen efekt wybielania. 


Jak dbać o zęby po zabiegu?
 
Zabieg wybielania White &Smile, nie tylko wybiela zęby, ale także dba o nie podczas całej procedury i 4 godziny po jej zakończeniu. W tym czasie konieczne jest przestrzeganie białej diety, czyli unikanie barwiących pokarmów, napojów i dymu tytoniowego. Ponieważ zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje nadwrażliwości ani żadnych skutków ubocznych, zęby po wybielaniu nie potrzebują specjalistycznej pielęgnacji. Jednak to, jak długo efekt rozjaśniania będzie się utrzymywał zależy w głównej mierze od nawyków higienicznych i żywieniowych pacjenta. Zarówno regularne, dokładne czyszczenie jamy ustnej, jak i unikanie produktów zawierających barwniki, pozwoli cieszyć się efektem śnieżnobiałych zębów przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Klinikaestetica Blog , Blogger