Witaminowe wlewy dożylne – bezsensowna moda czy nowa era suplementacji?Teoretycznie, dobrze zbilansowana i zróżnicowana dieta oraz higieniczny tryb życia zakładający odpowiednią ilość snu oraz systematyczny wysiłek, pozwoliłby na to, by organizm pobierał niezbędne dawki mikroelementów, minerałów i witamin oraz pozbywał się tego, czego nie potrzebuje. W praktyce nie jest jednak tak kolorowo. Brak snu, nieodpowiednia dieta, siedzący tryb życia, pęd, pośpiech i stres – w realia życia w dzisiejszym świecie znacznie odbiegają od wytycznych lekarzy i dietetyków, a to w prosty sposób  przyczynia się do powstawanie niedoborów. Co więcej, według lekarzy, uzupełnienie ich za pomocą dawek zawartych w pożywieniu, jest niezwykle trudne i czasochłonne. Wyjście jest jedno – suplementacja.Tabletki czy wlew?

Zarówno witaminy, jak i składniki mineralne, przyjmowane wraz z pożywieniem są bardzo słabo wchłaniane. Dla przykładu, niektóre witaminy z grupy B, cechują się wchłanialnością jedynie na poziomie 5-10%. Dzieje się tak, ponieważ organizm wchłania jedynie niezbędne minimum, potrzebne do funkcjonowania, wydalając nadmiar z organizmu. Podobnie dzieje się z witaminami i składnikami mineralnymi podawanymi doustnie, w postaci tabletek powszechnie dostępnych w aptekach. Warto to prześledzić na przykładzie jednej z najczęściej przyjmowanych witamin, czyli witaminy C. Organizm jest w stanie przyswoić bez problemu dawkę w wysokości 200mg podanych drogą doustną, w przypadku dawki 500mg, wchłonie się 50%, natomiast z dawki 1250mg, w organizmie zostanie 30% witaminy C. Istnieje tylko jeden problem – zbyt duże dawki podane do ustnie, będą skutkowały biegunką. Podobnie jest w przypadku innych witamin i mikroelementów podawanych tą drogą – ich wchłanialność jest średnia, a przedawkowanie powoduje skutki uboczne.

Wlewy dożylne w postaci kroplówki to zupełnie inna jakość – ich wchłanialność wynosi 100%, nie powoduje skutków ubocznych, a substancja podana bezpośrednio do krwi działa szybciej i dużo bardziej efektywnie. Oznacza to, że dzięki koktajlowi witaminowemu dostarczonemu w formie kroplówki, możemy w prosty i szybki sposób uzupełnić niedobory wynikające z nieodpowiedniej diety, stresu czy chronicznego przepracowania. Każde podanie witaminowego wlewu dożylnego poprzedzone jest wywiadem lekarskim, na podstawie którego opracowywany i dobierany jest indywidualny zestaw substancji zawartych w kroplówce. W zależności od oczekiwań i potrzeb, dobierane są takie proporcje i składniki, które są w stanie nie tylko uzupełnić powstałe niedobory, ale także wzmocnić odporność organizmu czy przyspieszyć jego regenerację. Co więcej, przeciwwskazania do przeprowadzenia tego typu zabiegu praktycznie nie istnieją, dzięki czemu terapia wlewami dożylnymi jest całkowicie bezpieczna. Co najważniejsze – to szybki sposób na odzyskanie wigoru, sił witalnych i chęci na podejmowanie kolejnych życiowych wyzwań. 


http://klinikaestetica.pl/wlewy-witaminowe/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Klinikaestetica Blog , Blogger