Radiesse – alternatywa dla kwasu hialuronowego


Zmarszczki to nie jedyny objaw upływu czasu, który możemy zaobserwować na twarzy, szyi czy dłoniach. Wraz z wiekiem skóra traci jędrność a naturalną konsekwencją tego procesu są coraz mniej wyraziste kontury twarzy i opadanie owalu twarzy. Nierzadko objawy te można zaobserwować już po 35. roku życia. Postępująca wiotkość skóry, opadające policzki i zmiana owalu twarzy to nie tylko problemy natury estetycznej – mogą one powodować gorsze samopoczucie, problemy z samoakceptacją, a w skrajnych przypadkach nawet depresję. Stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych i ujędrniających, chociaż samo w sobie jest dobre, w pewnym momencie może przestać być wystarczające. 
Dlaczego Radiesse?

W przypadku młodych osób twarz jest względnie symetryczna i ma kształt litery V. Wraz z wiekiem ramiona V opadają, a owal zaczyna rozszerzać się ku dołowi, sprawiając, że twarz zaczyna kształtem przypominać literę U. Zabieg Radiesse pozwala przywrócić twarzy pierwotny kształt, a także wypełnić bruzdy wargowo – nosowe oraz skorygować okolice kości jarzmowej, linię żuchwy oraz policzków. Zasadniczym plusem zabiegu Radiesse jest fakt, że substancja, której używa się do wypełniania jest całkowicie nietoksyczny, biokompatybilny i nie wywołuje alergii. Oznacza to, że przed zabiegiem nie jest konieczne wykonywanie żadnych badań, a preparat wchłania się w naturalny sposób. Sama substancja opracowana została na podstawie hydroksyfosforanu wapnia (CaHa) będący naturalnym materiałem ludzkich kości i zębów. Preparat Radiesse zawiera w składzie aż 30% CaHa, natomiast pozostałe 70% to unikalny żelowy nośnik, który jest odpowiedzialny za uzyskanie efektu natychmiastowego wypełnienia. Radiesse przeszedł szereg testów potwierdzających jego skuteczność i bezpieczeństwo, uzyskał także akceptację amerykańskiego stowarzyszenia FDA. Dodatkowo połączenie CaHa i matrycy żelowej sprawia, że działanie preparatu utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego. Działanie Radiesse polega na stworzeniu pod skórą specjalnego „rusztowania”, które nie tylko pomaga przywrócić twarzy kształt V, ale także stymuluje syntezę kolagenu. 


Na czym polega zabieg?Kuracja preparatem Radiesse polega na ostrzyknięciu obszaru wymagającego ujędrnienia i zwiększenia objętości. Substancja podawana jest śródskórnie za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Zabieg nie powoduje dużego dyskomfortu, niemniej zwyczajowo przed rozpoczęciem miejscowo znieczula się skórę, tak by pacjent nie odczuwał nakłuć. Po podaniu preparatu lekarz masuje ostrzyknięte miejsca, dzięki czemu wspomaga równomierne rozprowadzenie preparatu i niweluje ryzyko powstawania nierówności. Po skończonym zabiegu pacjent w zasadzie natychmiast może wrócić do codziennych aktywności, gdyż zabieg Radiesse nie wiąże się z powstaniem żadnych skutków ubocznych. Możliwe lekkie zasinienia lub zaczerwienienia zdarzają się niezwykle rzadko i dotyczą głównie osób z bardzo wrażliwą skórą.
Niezaprzeczalnym plusem zabiegu Radiesse jest fakt, że efekty Radiesse widoczne są praktycznie natychmiast, a efekty mogą utrzymywać się nawet do 2 lat. Ze względu na to, że w przypadku większości pacjentów wystarcza jednorazowa wizyta w klinice medycyny estetycznej, zabieg Radiesse cieszy się coraz większą popularnością.
 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Klinikaestetica Blog , Blogger