Poznaj moc retinolu – retibrazja bez tajemnic


Dermoestetyczna retibrazja – te słowa nawet ciężko jest wymówić. Warto jednak przećwiczyć to przed lustrem, bo gwarantujemy, że to będzie Twój ulubiony zabieg. Jeśli szukasz spektakularnych i szybkich efektów na odmłodzenie skóry twarzy, szyi i dekoltu, a nawet grzbietów dłoni, ten zabieg jest właśnie dla Ciebie. Dość stwierdzić, że rozjaśnia każdy rodzaj przebarwień, skutecznie rozprawia się także łojotokiem, trądzikiem i bliznami, a do tego redukuje rozstępy i wzmacnia skórę. Chcesz wiedzieć więcej? Oto jak to działa.Przede wszystkim warto wiedzieć, że rezultaty retibrazji są widoczne już po pierwszej wizycie, jednak pełen, spektakularny efekt widoczny będzie po skończonej kuracji, która zazwyczaj obejmuje 3 serie.  Reti Fusion Peel – bo tak inaczej nazywa się zabieg, ma na celu intensywną keratynizację, czyli złuszczenie wierzchnich warstw naskórka, dzięki czemu zapewnia skórze głęboką biologiczną odnowę. Za ten efekt odpowiada połączenie odpowiednich proporcji i stężeń substancji wchodzących w skład multiaktywnego zestawu – 5% retinolu oraz 10% witaminy C. Dodatkowo zestaw wzbogacony jest o 30 % kompleks antyoksydantów, kwas fitowy oraz rozweratrol, dzięki czemu podczas zabiegu możliwe jest uzyskanie tak wszechstronnych efektów. Każda z substancji wchodząca w skład Reri Fusion Peel, posiada unikatowe właściwości, których połączenie pozwala na kompleksowe odmłodzenie i poprawę stanu skóry. 

Retinol przede wszystkim złuszcza naskórek, umożliwiając jego biologiczną odnowę. Dzięki temu skóra jest jędrniejsza, napięta i odmłodzona, a jej kolory ujednolicony. Odpowiada także za regulację wydzielania sebum, którego nadmiar prowadzi często do zmian trądzikowych i blizn potrądzikowych.


Witamina C ma za zadanie wzmocnić naczynia krwionośnie oraz stymulować syntezę włókien odpowiedzialnych za jędrność i gęstość skóry. Dodatkowo rozświetla skórę, zwłaszcza okolicę oka i znacząco wpływa na rozjaśnienie przebarwień. 


Kwas Fitowy przede wszystkim działa antyoksydacyjnie i zapobiega fotostarzeniu się skóry. Podobnie jak witamina C zmniejsza przebarwienia oraz zapobiega powstawaniu nowych, zwłaszcza tych powstających w wyniku ekspozycji na promienie UV.


Rozweratrol również jest antyoksydantem i jego działanie polega przede wszystkim na zapobieganiu niszczenia DNA i włókien kolagenowych oraz na działaniu regenerującym i stymulującym powstawanie kolgenu i elastyny.  


Warto wiedzieć, że po 3 dniach od przeprowadzenia zabiegu skóra zaczyna się intensywnie łuszczyć – jest to naturalny i konieczny proces, bez którego spłycenie blizn i zmarszczek oraz korekcja niedoskonałości skóry nie byłaby możliwa. Niemniej, złuszczanie trwa krótko i nie powoduje dyskomfortu, a po zakończeniu tego procesu skóra jest znacząco odmłodzona, wygładzona i rozświetlona.
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Klinikaestetica Blog , Blogger