Skuteczne metody na pozbycie się tkanki tłuszczowej

Odkładanie się tłuszczu w organizmie uwarunkowane jest głównie płcią, a konkretnie hormonami przypisanymi do każdej z nich. To właśnie dlatego u kobiet w zdecydowanej większości tkanka tłuszczowa odkłada się na biodrach, udach i pośladkach, a rzadziej w okolicach brzucha. Obecność tkanki tłuszczowej jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, szacuje się, że zdrowa kobieta powinna jej mieć od 17 do 25%, a jej głównym zadaniem jest ochrona narządów wewnętrznych oraz zabezpieczenie ciała przed wychłodzeniem. Nadmiar tkanki tłuszczowej jest nie tylko niebezpieczny dla zdrowia, ale przede wszystkim prowadzi do gorszego samopoczucia, a nawet obniżenia poczucia własnej wartości. Z nadprogramowymi kilogramami można, a nawet trzeba walczyć i mamy kilka sposobów na to, jak zrobić to trwale i skutecznie. 


Większość kobiet rozpoczyna redukcję tkanki tłuszczowej od wprowadzenia diety – i bardzo dobrze. To ona w 70% odpowiada za zgubienie zbędnych kilogramów oraz prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jednak już samo słowo „dieta” jest negatywnie nacechowane i kojarzy się z wyrzeczeniami, poświęceniem i jedzeniem o smaku tektury. Tymczasem, wcale nie musi tak być! Dieta ułożona przez wykwalifikowanego trenera personalnego lub dietetyka uwzględni wszystkie osobiste preferencje smakowe i nietolerancje, a przy tym będzie zróżnicowana i po prostu smaczna. Co więcej, taka dieta poza skutecznością, będzie także dostarczała organizmowi wszystkich niezbędnych mikro i makroelementów, bez których jego funkcjonowanie będzie nieprawidłowe. 
Pozostałe 30 % skutecznej walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej to ruch i aktywność fizyczna. Bardzo często to właśnie ćwiczenia okazują się być największą trudnością w walce o piękną sylwetkę. Czy wiesz, czemu ćwiczenia wykonywane na własną rękę nie przynoszą spodziewanych efektów i prowadzą do frustracji i zniechęcenia? Bo większość ludzi nie posiada przygotowania merytorycznego z zakresu budowy i funkcjonowania poszczególnych partii mięśniowych i po prostu wykonuje je nieprawidłowo. Trener personalny nie tylko dokładnie pokaże jak wykonywać je poprawnie, ale też dopasuje aktywność fizyczną i jej intensywność do preferencji i ogólnej kondycji. Nie wierzysz, że ćwiczenia mogą sprawiać przyjemność? Znajdź wykwalifikowanego trenera personalnego i przekonaj się, że i w Twoim ciele drzemie dusza sportowca!


Niektóre kobiety, mimo ćwiczeń i diety, mają problem z pozbyciem się tkanki tłuszczowej ze szczególnie opornych miejsc, takich jak wewnętrzna strona ud, „boczki” czy ramiona. Zwykle jest to uwarunkowane genetyczne lub wynika z wpływu hormonów odpowiedzialnych za odkładanie się tłuszczu w konkretnych miejscach. Wówczas faktycznie, wymodelowanie sylwetki wyłącznie za pomocą ćwiczeń i diety może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Skutecznym sposobem na rozprawienie się z niechcianymi fałdkami jest lipoiza iniekcyjna. Ta metoda polecana jest szczególnie osobom, które nie chcą poddawać się chirurgicznym zabiegom takim jak liposukcja i nie mogą pozwolić sobie na kilkudniowe wyłączenie z codziennego życia. Dodatkowym atutem lipolizy jest fakt, że pozwala ona pozbyć się tkanki tłuszczowej dokładnie z tego miejsca, do którego zostanie wstrzyknięty deoksycholan sodu. Substancja wykorzystywana podczas zabiegu pozwala na zniszczenie i wydalenie komórek tłuszczowych i trwałe pozbycie się ich z organizmu.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Klinikaestetica Blog , Blogger