Dlaczego tylko kobiety mają cellulit?


To jedna z największych niesprawiedliwości w dziejach świata i trzeba to powiedzieć jasno. Owszem, w Internecie znaleźć można mem, który humorystycznie rozwiązuje tę kwestię, jednak fakt pozostaje faktem, ze znienawidzoną skórką pomarańczową może się borykać nawet 98% kobiet. Czy wiecie, że z cellulitem zmagają się nawet przedstawicielki pierwotnych plemion, które nie mają styczności z chemią, konserwantami, przetworzoną żywnością i używkami, które powszechnie uważa się na przyczyny cellulitu. Niezależnie od wagi, wzrostu czy pochodzenia – prawie wszystkie kobiety mają ten problem. Dlaczego?

Występowanie cellulitu nierozłącznie wiąże się z kobiecą anatomią, a w zasadzie z budową skóry. Jak powszechnie wiadomo, jej zewnętrzna warstwa to naskórek, pod którym znajduje się skóra właściwa (w której znajdują się m.in. gruczoły potowe, mieszki włosowe, naczynia krwionośne oraz tkanka łącz), a pod nią warstwa tłuszczowa. To właśnie to miejsce, w którym formują się nieestetyczne grudki, których za wszelką cenę chcemy uniknąć. U kobiet, komórki tłuszczowe zbudowane są w rzędach przypominających pionowe kolumny, co powoduje mniejszą stabilność  i większą skłonność do wybrzuszeń i uwypukleń. Jednym z czynników wpływających na powstawanie lub pogłębianie się istniejącego cellulitu jest osłabienie tkanki łącznej, odpowiedzialnej za stabilność całej konstrukcji. Z kolei mężczyźni, u których problem cellulitu praktycznie nie występują, mogą się poszczycić budową warstwy tłuszczowej wzbogaconej o gęstą siatkę skrzyżowanych ze sobą pasm tkanki łącznej. Niby nic, a jednak wszystkie bolączki spowodowane cellulitem, spowodowane są właśnie tą małą różnicą. 

Obszarami, które najczęściej dotyka problem skórki pomarańczowej są brzuch, uda, ramiona i pośladki. Niekiedy cellulit występuje także na łydkach i przedramionach. Na szczęście, mimo, że jest to powszechny problem, istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się nieestetycznych zmian. Umówmy się, jeśli przyczyną cellulitu jest budowa anatomiczna skóry, to niestety, żadne tabletki, ani żadne kremy sobie z nim nie poradzą. Udowodniono, że najlepsze efekty można uzyskać jedynie profesjonalnymi zabiegami w gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej. Wybór zabiegów jest tak zróżnicowany, że każdy znajdzie wśród dostępnej oferty coś dla siebie. Do najpopularniejszych i najbardziej skutecznych należą przede wszystkim endermologia, karboksyterapia oraz mezoterapia. Gdzie można wykonać taki zabieg? Zapraszamy do naszej kliniki :)
 

 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Klinikaestetica Blog , Blogger