Zabiegi trychologiczne – jakie i dla kogoBadania trychologiczne, którego przebieg opisywaliśmy ostatnio(KLIK), pozwala w prosty, szybki i nieinwazyjny sposób dostarczyć odpowiedzi na pytanie, jaką przyczynę mają schorzenia włosów i skóry głowy. Dzięki temu można dobrać najodpowiedniejszą i najbardziej skuteczną metodę leczenia i w krótkim czasie uzyskanie znacznej poprawy stanu włosów i zwiększenie komfortu życia. Przedstawiamy najbardziej popularne i skuteczne zabiegi przeprowadzane w ramach trychoterapii
 

KarboksyterapiaZabieg polega na podskórnej iniekcji CO2, czyli mówiąc prościej, na wstrzyknięciu specjalistycznym sprzętem kontrolowanych dawek dwutlenku węgla pod powierzchnię skóry. Brzmi groźnie, jednak zabieg nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych, ponieważ tlenek węgla jest substancją naturalnie powstającą w organizmie w wyniku metabolizmu komórkowego. Podanie gazu za pomocą mikroigieł o specjalnej średnicy w konkretnie miejsca skóry głowy, przyczynia się do poprawienia mikrokrążenia oraz dotlenienia komórek i mieszków włosowych. Dodatkowo podczas karboksyterapii tworzą się czynniki wzrostu VEGF oraz stymulowane jest powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Zabieg karboksyterapii skóry głowy wykonywany jest głównie w leczeniu łysienia, łojotoku, przerzedzenia włosów oraz łuszczycy i przynosi znakomite efekty w przypadku wszystkich tych schorzeń. Nowe włosy wyrastające po przeprowadzonym zabiegu są gęstsze, mocniejsze i grubsze, uregulowana zostaje także wydzielanie sebum. Karboksyterapię przeprowadza się w seriach, co gwarantuje pełną skuteczność leczenia.

Mezoterapia osoczem bogtopłytkowymZabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego znajdują zastosowanie w wielu przypadkach z zakresu medycyny estetycznej i kosmetyki.  Preparat uzyskany z krwi żylnej samego pacjenta daje również doskonałe rezultaty w leczeniu schorzeń skóry głowy, głównie łysienia. Jego największą zaletą, pomijając spektakularne efekty, jest fakt, że osocze bogato płytkowe jest biokompatybile, dzięki czemu zabieg nie jest obarczony ryzykiem powikłań i jest całkowicie bezpieczny. Osocze pozyskuje się w tradycyjny sposób, poprzez pobranie i odwirowanie krwi pacjenta, a następnie wstrzykuje śródskórnie w określone obszary owłosionej skóry głowy. W przypadku mezoterapii igłowej skóry głowy nacięcia są płytkie, co pozwala na lepsze odżywienie mieszków włosowych i w konsekwencji odrost mocnych i zdrowych włosów. Włosy odrosną też gęstsze i silniejsze, dzięki czemu będą mniej podatne na łamanie się i zniszczenia. 

Odżywki Nieinwazyjnymi metodami stosowanymi w przypadku problemów z włosami i ze skórą głowy, są specjalistyczne maski, lotiony i odżywki, które działają głównie na żywą część włosa, czyli mieszek włosowy i na skórę. Dzięki skoncentrowanym substancjom i bogatym składom, zawierającym m.in. naturalne czynniki wzrostu czy ekstrakty pochodzenia roślinnego, wzmacniają włosy, poprawiają ich kondycję oraz zapobiegają nadmiernemu wypadaniu. Preparaty wzmacniające i rewitalizujące, dobiera się pod kątem indywidualnych dolegliwości pacjenta, co pozwala na skuteczne działanie. Odżywki stosowane w trychoterapii cechują się wysoką skutecznością, szczególnie wśród osób które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów spowodowanym przebytą ciążą, chronicznym stresem lub problemami hormonalnymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Klinikaestetica Blog , Blogger