Kosmetyki trychologiczne



Pierwszym krokiem do poprawy kondycji skóry głowy i włosów jest postawienie właściwej diagnozy. Jak wiadomo, odbywa się to po przeprowadzeniu badania trychologicznego i ewentualnych dodatkowych badań, w celu pogłębionej diagnostyki. Jakkolwiek zaproponowane przez trychologa gabinetowe metody leczenia takie jak karboksyterapia czy mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, są niezwykle skuteczne, to równie ważna jest także odpowiednia pielęgnacja specjalnymi kosmetykami przeprowadzana w domu. 


Kosmetyki wykorzystywane w leczeniu trychologicznym zwane są inaczej kosmeceutykami. Charakteryzuje je najwyższe z możliwych stężenie substancji aktywnych określone w przepisach prawa. Ze względu na to, że stężenie jest znaczne, kosmetyki te nie są wprowadzone do ogólnego obrotu, a jedynie dostępne w  specjalistycznych gabinetach. Działanie kosmetyków trychologicznych opiera się w głównej mierze na precyzyjnym dopasowaniu do siebie zawartych w nich substancji aktywnych, tak by współgrały one ze sobą, potęgując ostateczne działanie preparatu. Sztuka polega na dobraniu ich indywidualnie pod kątem interakcji między sobą i dostosowanie do schorzenia zdiagnozowanego u pacjenta. 


Kosmetyki trychologiczne dzielą się na ekstrakty do spłukiwania, szampony, ekstrakty bez spłukiwania, ekstrakty ochronne, maski do spłukiwania i lotiony. Stosowanie ich zgodnie z zaleceniem trychologa pozwala znacznie zwiększyć skuteczność prowadzonej w gabinecie terapii. Jednym z kluczowych etapów leczenia i pielęgnacji schorzeń takich jak łupież czy łojotok, jest regularny peeling skóry głowy. Zabieg ten przeprowadzany za pomocą  specjalistycznego logionu oczyszcza skórę głowy z martwego naskórka i nagromadzonych zanieczyszczeń, pobudza mikrokrążenie i ułatwia wchłanianie składników aktywnych. Dodatkowo peeling reguluje pracę gruczołów łojowych oraz znosi swędzenie i chłodzi. Równie ważne jest stosowanie specjalistycznych szamponów dobranych do problemów i mycie głowy zgodnie z zaleceniami tj. dwukrotnie z odchyloną do tyłu głową. 




Kolejnym etapem jest pobudzenie miejscowego mikrokrążenia za pomocą ekstraktów bez spłukiwania. Ich działanie skoncentrowane jest w najbardziej newralgicznych miejscach, dzięki czemu mieszki włosowe zostają pobudzone i odżywione za pomocą substancji zawartych w preparacie. Lotiony odżywcze, maski i ekstrakty do spłukiwania uzupełniają dodatkowo działanie wyżej wymienionych preparatów. Każdy z nich jest dobierany indywidualnie, podobnie jak zakres stosowania.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Klinikaestetica Blog , Blogger